Reportérka nemohla být svědkem popravy. Úředník pro to měl tenhle bizarní důvod

Novinářce bylo řečeno, že má nevhodné oblečení.

Minulý čtvrtek probíhala poprava vraha jménem Joe Nathan James. Během toho trvalo tři hodiny, než odsouzenému našli žílu, do které píchli smrtící injekci. Oddělení nápravných zařízení přitom tvrdilo, že to není „nic neobvyklého“.

Zprávu z celého procesu měla připravit novinářka Ivana Hrynkiwová. Jenomže tu si vzal úředník z věznice stranou a řekl jí, že se popravy nemůže zúčastnit, jelikož má příliš krátkou sukni. „Snažila jsem se ji trochu stáhnout na boky, aby byla delší, ale bylo mi řečeno, že je to stále nevhodné,“ popsala novinářka situaci na Twitteru.

Nakonec to vyřešila tak, že si půjčila od fotografa rybářské kalhoty, které si připevnila pod košili. To bylo paradoxně považováno za vhodné oblečení pro sledování justiční popravy. „Bylo mi trapně, když se řešilo moje tělo a oblečení před lidmi, které jsem v životě neviděla. Sedla jsem si, snažila jsem se nečervenat a dělat svou práci,“ prohlásila Hrynkiwová.

Další novinářka Kim Chandlerová přitom musela na prohlídku celého těla. Ta se nechala slyšet, že se s něčím takovým setkala vůbec poprvé, a to reportáže z poprav pokrývá už od roku 2002.

Sdílejte článek

Přečtěte si také