Virály

14. září 2020 16:32

sarka.turcekova@gmail.com

Rodiče prohlásili, že lechtání je týrání dítěte! Jejich názor rozdělil internet

Lechtání jako týrání dítěte? Ano, zdá se, že někteří lidé opravdu tvrdí, že se jedná o zneužívání, když dítě s lechtáním nesouhlasí.

Tak tenhle příspěvek, kde spolu dva rodiče diskutují, vzbudil na sociálních sítích pořádný poprask a okamžitě se stal virálním. Dva rodiče (kdy každý má svoje děti) se bavili o lechtání dítěte. Jeden z rodičů řekl, že když dítě nesouhlasí s tím, aby bylo lechtáno, dospělí by měl okamžitě přestat. Podle jeho názoru, pokud dítě s lechtáním souhlasí anebo ho vyhledává, tak se mu to líbí. Když ale svého rodiče požádá, aby přestal, tak musí přestat. Zdůraznil, že je to o souhlasu, a rodič tak svoje dítě učí, že „jeho tělo = jeho pravidla“.

Druhý rodič, který byl tímto názorem trochu zaskočený, se zeptal, jestli kdyby tedy svoje dítě proti jeho vůli zlechtal, tak jestli by ho tím týral. Pak poukázal i na to, že většina dětí rychle mění názory, takže často požádá o lechtání a vzápětí si to rozmyslí. Odpověď prvního rodiče byla taková, že nelechtat dítě, když si to nepřeje, je jen jedna malá věc, jak je možné dítěti projevit úctu. No, každopádně se zdá, že většina rodičů je překvapená nebo pobouřená názorem prvního rodiče, který naznačoval, že lechtání dítěte proti jeho vůli je týrání. Do komentářů se pak vyjádřilo i hodně rodičů ve smyslu, že lechtání je jediný způsob, jak na chvilku paralyzovat batole, aby si obulo boty…

Příspěvek se na sociálních sítích hodně sdílí a vyvolává kontroverzi. Rodiče na jedné straně tvrdí, že lechtání dítěte rozhodně není týrání a nebude je nijak traumatizovat, druhá skupina rodičů ale plně souhlasí s názorem, že je v pořádku přestat, pokud už dítě dál lechtat nechce. Co myslíte vy?


Přečtěte si také