Virály

29. března 2022 19:42

redakce Prima Lajk

Rusko na oplátku za sankce zakáže lidem z nepřátelských států vstup na své území. Koho všeho se to týká?

Jak se Rusko chce mstít za sankce?

Zatímco Rusko pomalu začíná chápat, že tuhle válku – kterou samo začalo – nejspíš nevyhraje, a tak už nenápadně naznačuje, že by se rádo nějak dohodlo na míru, stále tu panuje určitá míra nepřátelství vůči západu a vůbec zemím, které si dovolily na obávanou ruskou federaci uvalit sankce po její invazi na Ukrajinu. Musí tak reagovat, a jednou z reakcí je i nové opatření, které v dohledné době zakáže vstup na ruské území všem občanům znepřátelených zemí.

Ne, nesmějte se. Rusko skutečně hodlá zamezit vstupu lidem prakticky z celého světa – jak je totiž známo, na seznamu znepřátelených zemí už je totiž prakticky každý počínaje USA, Velkou Británií či Austrálii přes celou Evropskou unii až po nečlenské evropské státy, dále Japonsko a pochopitelně Ukrajina, s níž aktivně válčí. Vzhledem k okolnostem se takové opatření nejspíš nikoho nedotkne, protože v Rusku nezbylo nic, co by kdo mohl chtít vidět, koupit nebo navštívit. A nejlepší na tom je, že nic moc dalšího už soudruzi vymyslet nemůžou.

Sdílejte článek
Štítky válka Japonsko Austrálie Velká Británie lidé vstup Ukrajina Evropská unie sankce území USA Rusko ruská invaze na Ukrajinu nepřátelské státy

Přečtěte si také