Hans Niemann zažaloval Magnuse Carlsena 1
Autor: profimedia.cz Hans Niemann zažaloval Magnuse Carlsena 1

Šachista obviněný z podvádění pomocí análních kolíků žaluje protihráče za pomluvy! Z téhle částky se vám zamotá hlava

rd. Publikováno: 21.10.2022
Hans Niemann žaluje Magnuse Carlsena o 100 milionů dolarů. Blíží se největší šachová bitva mimo šachovnici?

reklama

Drama z prostředí elitního šachového světa nabralo nebývalých obrátek. Hans Niemann, americký hráč, který nečekaně na nedávném turnaji porazil úřadujícího šachového mistra světa Magnuse Carlsena, po čemž byl obviněn z podvádění pomocí análních kolíků, teď totiž Carlsena zažaloval za pomluvy. Jako odškodnění po něm a dalších lidech šířících tyto pomluvy požaduje celkem 100 milionů dolarů.

 

Niemann v žalobě podané u amerického soudu tvrdí, že mu Carlsen a spol zničili reputaci, že jediným důvodem pro jejich lživé výroky je strach, že by jej Niemann pokořil vícekrát a tím ho tak obral o jeho status nejlepšího hráče světa. Problém pro Niemanna ovšem může být ten, že z jeho strany k podvádění v minulosti skutečně došlo. Nikoli ve hře na stole, ale při on-line hraní na stránkách Chess.com, kterými je Magnus spolumajitelem.

V současnosti tak bude záležet na tom, jak moc si je Niemann jistý svou pravdou a kolik důkazů proti němu jeho oponenti budou schopni sehnat. Soudce taky může klidně celou žalobu smést ze stolu ještě předtím, než se případ rozjede – pakliže nenajde důvod, proč by se v případě celé kontroverze jednalo o pomluvy. Možností, jak tato partie bude pokračovat, je zkrátka nespočet. Tak uvidíme, kdo dá první šach mat.

Mark Hamill poslal na Ukrajinu přes 500 dronů 1

Hvězda Star Wars poslala na Ukrajinu 500 dronů. Ovlivní tím průběh války?

reklama