Virály

21. října 2022 14:48

redakce Prima Lajk

Šachista obviněný z podvádění pomocí análních kolíků žaluje protihráče za pomluvy! Z téhle částky se vám zamotá hlava

Hans Niemann žaluje Magnuse Carlsena o 100 milionů dolarů. Blíží se největší šachová bitva mimo šachovnici?

Drama z prostředí elitního šachového světa nabralo nebývalých obrátek. Hans Niemann, americký hráč, který nečekaně na nedávném turnaji porazil úřadujícího šachového mistra světa Magnuse Carlsena, po čemž byl obviněn z podvádění pomocí análních kolíků, teď totiž Carlsena zažaloval za pomluvy. Jako odškodnění po něm a dalších lidech šířících tyto pomluvy požaduje celkem 100 milionů dolarů.

Niemann v žalobě podané u amerického soudu tvrdí, že mu Carlsen a spol zničili reputaci, že jediným důvodem pro jejich lživé výroky je strach, že by jej Niemann pokořil vícekrát a tím ho tak obral o jeho status nejlepšího hráče světa. Problém pro Niemanna ovšem může být ten, že z jeho strany k podvádění v minulosti skutečně došlo. Nikoli ve hře na stole, ale při on-line hraní na stránkách Chess.com, kterými je Magnus spolumajitelem.

V současnosti tak bude záležet na tom, jak moc si je Niemann jistý svou pravdou a kolik důkazů proti němu jeho oponenti budou schopni sehnat. Soudce taky může klidně celou žalobu smést ze stolu ještě předtím, než se případ rozjede – pakliže nenajde důvod, proč by se v případě celé kontroverze jednalo o pomluvy. Možností, jak tato partie bude pokračovat, je zkrátka nespočet. Tak uvidíme, kdo dá první šach mat.

Sdílejte článek
Štítky stůl šachy podvod soud žaloba šachista Magnus Carlsen žaloba Magnus Carlsen Hans Niemann

Přečtěte si také