Virály

5. října 2022 15:06

redakce Prima Lajk

Šachista spojený s podváděním pomocí análních kolíků má další problémy. Z čeho byl obviněn?

Šachista Hans Niemann čelí dalším problémům.

V dalším mimořádném zvratu šachové ságy, která šokovala celý svět (nebo aspoň lidi s internetem), zjistil nejznámější šachový server Chess.com, že obviněný velmistr Hans Niemann pravděpodobně podváděl ve více než 100 hrách on-line.

Mladý Američan byl poprvé obviněný nedávno na jednom turnaji svým konkurentem Magnusem Carlsenem, který s ním prohrál partii. Další partie pak odmítl vůbec dohrát a místo toho zaujal pozici, že odmítá s Niemannem hrát, dokud nebude prošetřen. Během toho pak sociálními sítěmi proletěla výstřední informace, že jediný způsob, jak mohl Niemann podvádět, je pomocí análního kolíku v zadku vibrujícího směry, kudy má táhnout.

Tato teorie sice byla vyvrácena, zejména proto, jak nepohodlně a podezřele by podobná finta asi v praxi vypadala, Niemann nicméně přiznal, že v minulosti dvakrát skutečně podváděl při on-line partiích. Jenže jak nyní server Chess.com zjistil, k podvodu nejspíš došlo v daleko větším množství případů, což vedlo k tomu, že Niemann dostal na stránce ban. Nyní navíc hráči hrozí další vyloučení z ostatních organizací, což by mohlo ve zkratce znamenat předčasný konec jeho šachové kariéry.

Sdílejte článek
Štítky šachy podvod skandál Magnus Carlsen Hans Niemann šachista

Přečtěte si také