Černobyl vs. černoši 2
Autor: HBO Černobyl vs. černoši 2

Scenáristka si stěžovala, že v Černobylu nehrají žádní černoši! Lidé jí za to nadávají. Co jí napsali?

Publikováno: 04.06.2019
Proč v Černobylu nehráli černoši?

reklama

Seriál Černobyl sklízí nadšené ohlasy jak od kritiků, tak od diváků. Pětidílná minisérie navíc v posledních týdnech zaujala už i americké a britské diváky, ti mají pochopitelně výhodu v tom, že v seriálu herci mluví anglicky. Jedna scenáristka z Británie na sebe teď na Twitteru ale upozornila způsobem, kterého nejspíš doteď lituje.

Karla Marie Sweet napsala, že chápe, proč všechny postavy v seriálu jsou běloši, zároveň ale všechny postavy měly mít ukrajinský přízvuk. Místo toho však herci mluví anglicky. Sweet tedy zajímalo, když už si seriál nehraje na přesnost, proč některou z postav nemohl ztvárnit herec jiné barvy pleti?

Reakce na její tweet byly nepřekvapivě dost ostré. Lidé jí připomněli, že tvůrcům nešlo o správný přízvuk, ale o předávání emocí. Dále jí připomněli, že v tehdejším Sovětském svazu a zvlášť v Černobylu žádní černoši nežili. Jiní pak ženě poslali fotku ušpiněných horníků s komentářem, že tady má své černochy. Sweet se posléze rozhodla příspěvek odstranit a svůj účet si nastavila na soukromý. Jo, někdy se holt blbost na internetu nevyplatí.

Proč mluví herci v Černobylu anglicky? 2

Tohle je důvod, proč herci v Černobylu nemluví rusky! Překvapí vás, proč tomu tak je

Černobyl vs. diváci

ZPRÁVA: Krvácení z nosu nebo třetí bradavka. U diváků radioaktivního Černobylu začíná docházet ke zdravotním problémům

reklama