Virály

4. června 2019 13:27

redakce Prima Lajk

Scenáristka si stěžovala, že v Černobylu nehrají žádní černoši! Lidé jí za to nadávají. Co jí napsali?

Proč v Černobylu nehráli černoši?

Seriál Černobyl sklízí nadšené ohlasy jak od kritiků, tak od diváků. Pětidílná minisérie navíc v posledních týdnech zaujala už i americké a britské diváky, ti mají pochopitelně výhodu v tom, že v seriálu herci mluví anglicky. Jedna scenáristka z Británie na sebe teď na Twitteru ale upozornila způsobem, kterého nejspíš doteď lituje.

Karla Marie Sweet napsala, že chápe, proč všechny postavy v seriálu jsou běloši, zároveň ale všechny postavy měly mít ukrajinský přízvuk. Místo toho však herci mluví anglicky. Sweet tedy zajímalo, když už si seriál nehraje na přesnost, proč některou z postav nemohl ztvárnit herec jiné barvy pleti?

Reakce na její tweet byly nepřekvapivě dost ostré. Lidé jí připomněli, že tvůrcům nešlo o správný přízvuk, ale o předávání emocí. Dále jí připomněli, že v tehdejším Sovětském svazu a zvlášť v Černobylu žádní černoši nežili. Jiní pak ženě poslali fotku ušpiněných horníků s komentářem, že tady má své černochy. Sweet se posléze rozhodla příspěvek odstranit a svůj účet si nastavila na soukromý. Jo, někdy se holt blbost na internetu nevyplatí.

Sdílejte článek
Štítky Černobyl Velká Británie černoši lidé Twitter herec Sovětský svaz nadávky scenáristka

Přečtěte si také