Virály

16. května 2022 12:04

redakce Prima Lajk

Šéf chce zaměstnancům platit ve zlatě. Kolik bude ve firmě průměrný měsíční plat?

Majitel firmy poskytující finanční služby nabídl zaměstnancům možnost dostat zaplaceno ve zlatě.

Člověk by si myslel, že vyplácení velkými kusy zlata může být trochu nepraktické, nebo dokonce jakýsi krok zpátky od progresivního investování do virtuální měny, která hýbe světem, ale Cameron Parry, generální ředitel londýnské firmy TallyMoney, si to zřejmě nemyslí. Naopak je toho názoru, že zlato vždy zvítězí nad penězi, i těmi digitálními.

I proto u nich ve firmě zavedl nový projekt, ve kterém chce platit svým zaměstnancům zlatem místo penězi. Doufá tak, že všem svým dvaceti zaměstnancům pomůže v těžkých časech, jež většina z nás zažívá v souvislosti s inflací. „Vzhledem k tomu, že náklady na život se neustále zvyšují, ale hodnota peněz každým dnem klesá, nedává smysl navyšovat zaměstnancům plat,“ vysvětlil Parry v rozhovoru pro City AM s tím, že všem podřízeným nabídl možnost výplaty ve zlatě.

To je pro něj totiž jediným styčným bodem, který si udržuje svou kupní sílu po tisíciletí. „V dobách, jako je tahle, je nejlepší si udržet náskok před inflací,“ dodal ředitel firmy pro finanční služby s tím, že zlato je jasná budoucnost. Jaká je průměrná mzda v Parryho firmě, není známé, ale pokud by to souhlasilo s průměrnou měsíční mzdou v Británii, tak by byla výplata 82 gramů zlata.

Sdílejte článek
Štítky peníze zlato inflace měsíční plat výplata ve zlatě

Přečtěte si také