Virály

16. listopadu 2020 12:01

sarka.turcekova@gmail.com

Sexy koučka prohlásila, že osmihodinová pracovní doba je už přežitek! Souhlasíte s ní?

Komu by se chtělo pracovat osm hodin denně, když si dnes mohou lidé vydělávat třeba na sociálních sítích.

Koučka Emily Ballesteros pomáhá lidem dosáhnout větší rovnováhy, aby si mohli najít čas na to užít si kromě kariéry i život mimo svou kancelář. Tvrdí, že je potřeba změnit to, jakým způsobem většina z nás pracuje, aby bylo možné dosáhnout větší produktivity. To koučka říká také svým fanouškům na TikToku. Osmihodinový pracovní režim podle ní vůbec není ideální. Už proto, že někteří lidé musí tento čas strávit osm hodin vestoje a dělat stále stejný úkol. Osmihodinový model podle ní už nedává vůbec žádný smysl.

„Existuje tolik průmyslových odvětví založených na projektech, na které rozhodně nepotřebuje člověk osm hodin. A tím, že na to daný pracovník těch osm hodin má, ztrácí se rapidně jeho produktivita,“ prohlásila na TikToku. Dalším důvodem, proč už je tento pracovní model zastaralý, je to, že vznikl v době, kdy manželky zůstávaly doma, aby mohly zvládnout co nejvíc svých povinností. Navíc ještě neexistovaly žádné technologie, které by umožňovaly donést si práci domů. Jenže to, co stvořil jeden muž v průmyslovém odvětví před sto lety, nebylo dále přizpůsobeno dnešním podmínkám. Každé odvětví podle koučky potřebuje kritické myšlení, tedy schopnost zamyslet se, jestli právě tam bude onen osmihodinový model fungovat.

Pracovní doba by podle ní měla být přizpůsobená nejrůznějším profesím. Navrhuje, že v mnoha zemích už dobře funguje šestihodinový pracovní model. Ten se již uplatňuje v různých společnostech. Tam, kde k tomu došlo, uvádí mnoho zaměstnanců větší soustředění a produktivitu během celého pracovního dne.

@emilybruth

Reply to @iamjoegioia I'm glad you brung it up cuz I've been dying to talk about it for a f*ckin hot minute😅 #burnout #cc #40hourweek #fyp #workload

♬ original sound - Emily Ballesteros

Sdílejte článek

Přečtěte si také