Virály

31. ledna 2022 09:32

redakce Prima Lajk

Škola nutí rodiče k podepsání smlouvy, že si jejich dítě nebude měnit pohlaví. Souhlasili byste s tím?

Křesťanská škola se dostala pod neskutečnou palbu kritiky za diskriminující a urážlivé chování.

Když dostali rodiče a opatrovníci před začátkem školního roku dopis z křesťanské školy Citipointe Christian College v australském Queenslandu, nemohli uvěřit svým očím. Škola je totiž informovala o tom, že nadále odmítají jakékoli genderové identity svých studentů kromě těch tradičních – muž a žena.

Nebinární, genderfluidní, homosexuální a bisexuální osoby byli v dopise označeni za destruktivní pro lidské vztahy a společnost a rodiče byli vyzváni, aby souhlasili s přesvědčením školy, že jsou tyto „činy“ považovány za sodomii a smilstvo. Jako stvrzení jim byla zaslána smlouva, jejímž podpisem se oficiálně zavazují, že jejich dítě nezmění během studia pohlaví, a pokud k tomu dojde, vedení to nebude respektovat.

Navzdory veřejnému pobouření se ředitel školy a pastor Brian Mulheran stále drží své politiky a nehodlá od svých názorů ustupovat. „Snažíme se jen zachovat náš křesťanský étos,“ bránil se. „Chtěli jsme jen rodiče a studenty informovat, a zda podpoří a přijmou náš přístup ke křesťanskému vzdělávání, je už na nich,“ nechal se slyšet Mulheran.


Přečtěte si také