Transgender sportovkyně to budou mít v Jižní Dakotě těžké
Autor: istock.com Transgender sportovkyně to budou mít v Jižní Dakotě těžké

V tomhle státě si už transgender studenti nezasoutěží na školních sportovních akcích. Přijde vám to fér?

Tamara F. . Publikováno: 17.01.2022
Konzervativci si chtějí prosadit úpravu zákona transgender osob na školních akcích.

reklama

Guvernérka Jižní Dakoty Kristi Noemová oznámila úpravu legislativy zakazující transgender dívkám/ženám účast v ženských týmech na sportovních akcích pořádaných školou. Nejnovější zákon by se podle konzervativní republikánské političky měl týkat jak středních, tak vysokých škol. Návrh legislativy byl Senátem, ve kterém mají republikáni převahu, schválen.  

Navzdory tomu, že byl zákon shledán diskriminačním vůči transgender osobám a byl přirovnáván k šikaně, ho chtějí zákonodárci prosadit co nejrychleji. Ohánějí se tím, že transgender sportovkyně mohou mít velkou výhodu oproti jiným soutěžícím. „Jako rodič je mi úplně jedno, jestli se dcera stane profesionální sportovkyní. Jen chci, aby byla v týmu,“ namítala Jennifer Phalenová, matka, která má transgender dceru, již vyhodili z gymnastického týmu.

Dosud podobné návrhy zákona schválilo 10 států s republikány v čele, přičemž v Západní Virginii a Idaho legislativu federální soudci zastavili. Na podporu zákazu transgender osob na školních sportovních akcích poradkyně guvernérky Noemové Rachel Oglesbyová řekla: „Umožnění mužům závodit ničí férovou soutěž a bere dívkám příležitost vyhrát. Trénovaní muži budou mít vždy fyzické výhody oproti ženám,“ nechala se slyšet.  

 

Senioři si nechtěně zpestřili odpoledne

Žena omylem donesla synovy sušenky s trávou do domova důchodců. Muži teď hrozí vězení

Bennett vychovává se svým manželem syna Hudsona

Transgender muž, který porodil syna, si stěžoval na sestry v nemocnici. Čím ho drsně urazily?

reklama