Virály

27. dubna 2021 11:15

sarka.turcekova@gmail.com

Škola se soudí s studentkou kvůli příspěvku, který sdílela na Snapchatu! Co do něj proboha napsala?

Studentka se ocitla před soudem kvůli tomu, že se podělila o některé svoje temnější myšlenky o své škole.

Tehdy ještě čtrnáctiletá studentka Brandi Levy se dostala před Nejvyšší soud poté, co se na svém Snapchatu podělila o některé svoje pochmurné myšlenky o své škole. Studentka měla očividně těžký den, když zveřejnila svůj komentář na Snapchatu. Tam sdílela se svými přáteli obrázek se zvednutými prostředníčky a popiskem (slušněji řečeno): „Kašlat na školu, kašlat na softball, kašlat na fandění, kašlat na všechno!“. Asi by nečekala, že tenhle její komentář bude hlavním tématem na pořadu dne o tom, zda veřejné školy mohou trestat děti za věci, které dělají mimo areál.

Příspěvek sdílený na sociálních sítích si nakonec našel cestu k trenérovi jejího týmu roztleskávaček, který ji na rok vyloučil z týmu. Osmnáctiletá univerzitní studentka Levy se pak skrze svůj komentář dostala až k soudu. Ten rozhodne, jestli bude potrestaná za přestupek, který spáchala mimo školní prostory. Komentář však napsala ve svých 14 letech. Obhájila to tím, že byla jen rozrušené čtrnáctileté dítě, které cítilo velkou frustraci, kterou si vybilo právě na sítích. Navíc jí na to nic neřekli ani její rodiče, kteří nepodnikli žádné kroky a tolik je nezajímalo, jak se cítí.

Místo toho podali federální žalobu na školu a tvrdili, že byla porušena ústavní práva na řeč její dcery. Nižší soudy tak přivedly Levy zpět do jejího týmu a americký obvodní odvolací soud ve Filadelfii rozhodl, že precedens „se nevztahuje na projevy mimo areál“.

Sdílejte článek
Štítky snapchat soud studentka nejvyšší soud Snapchat

Přečtěte si také