návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Slavná režisérka chce, aby Oscar změnil jméno na holčičí kvůli nerovnosti pohlaví! Kde tohle skončí?

Bude měnit filmové ocenění Oscar jméno?
Vydáno: 30.10.2019
Dostanou Oscaři nové jméno? 1
Autor: istock.com Dostanou Oscaři nové jméno? 1

Filmová akademie nedávno rozdala pár čestných Oscarů a při té příležitosti se americká herečka Geena Davis rozhodla vyzvat Hollywood, aby napravil genderovou nerovnováhu ve filmu a televizi. Což o to, nerovnováha tam rozhodně je a k pár změnám by rozhodně dojít mělo. Jenže slavná italská režisérka Lina Wertmüller šla v tomhle ještě dál.

„Jméno této sošky by se mělo změnit, proč ji nepojmenovat třeba Anna,“ citovala režisérku italská média. 91letá žena se stala v roce 1976 první nominovanou na Oscara za nejlepší režii, cenu ale tehdy nezískala. Na jednu stranu chápeme ten sentiment, na druhou stranu je ale nutno pamatovat, že Oscar není jediná filmová cena a například takové Emmy jsou zase ženského rodu. Měnit jejich názvy a ohýbat kvůli tomu dlouholeté tradice, jenom aby došlo k jedné povrchní změně, která reálně žádné zlepšení v rámci tohoto problému nepřinese, nám zkrátka přijde hloupé a zbytečné.

Co vám?

Najdete ho?

FOTO: V neděli jsou Oscaři, najdete známou sošku mezi tolika C-3PO?

Joaquin Phoenix (45)

GALERIE: Sexy herec z Jokera slaví narozeniny. Kvůli filmu prošel brutální fyzickou proměnou, jak vypadal předtím?

Článek je zařazen v: Oscar , filmové ocenění , režisérka , Hollywood , genderová nerovnost , pohlaví , jméno , herečky

reklama