Virály

20. září 2022 11:16

redakce Prima Lajk

SMUTNÁ STUDIE: Děti se pravidelně probouzejí v noci, aby zkontrolovaly mobil. Jak to změnit?

Nová studie odhalila, že se většina dětí budí v noci jen proto, aby zkontrolovala upozornění na chytrém telefonu.

Školáci a mobilní telefony je věčné téma i aktuální problém. Děti denně stráví díváním se do svých mobilů v průměru tři hodiny i více a číslo pořád stoupá. Nová studie navíc odhalila další znepokojivý problém, čímž je noční kontrolování smartphonů a tím značné omezení spánku.

Vědci z univerzity v Leicesteru, kteří zkoumali 60 dětí ve věku 10 let, zjistili, že více než 12 procent dětí se dobrovolně během noci probouzí, jen aby si zkontrolovalo telefon. Kvůli tomu se doba jejich spánku zkrátila na necelých devět hodin, což odborníky velmi znepokojuje.

„Děti na základní škole by měly spát devět až jedenáct hodin denně,“ nechal se slyšet psycholog doktor Shaw. I jedna ubraná hodina za noc se tedy v celkovém týdenním součtu může zdát jako velký problém. Otázka však zní, jak to změnit a zda se to dá vůbec během noci kontrolovat.

Jedna z možností je si samozřejmě o tom s dětmi promluvit a nastavit určité hranice. Pokud však tato varianta nezabere, další možností pro rodiče je odebrat před spaním dítěti telefon, aby se jím nadále nerozptylovalo.

Sdílejte článek
Štítky děti spánek mobilní telefon závislost na telefonu Leicester zdraví

Přečtěte si také