Virály

5. června 2019 10:52

redakce Prima Lajk

SMUTNÝ PŘÍBĚH: 17letá dívka sdílela příběh, jak byla v dětství zneužívaná. Nyní se zabila. Co děsivého před smrtí napsala?

Jen sedmnáctiletá dívka z Nizozemska sdílela svůj děsivý příběh o tom, jak byla jako malá holčička zneužívaná. Krátce potom si vzala život.

Noa zemřela v obývacím pokoji po tom, co zažádala o eutanázii. Dospívající dívka trpěla posttraumatickou stresovou poruchou, depresí a anorexií. Jako malé dítě byla obtěžovaná a znásilněná. Napsala o tom v autobiografii s názvem Vítězství nebo učení (Winning or Learning). Noa v ní uvedla, že Nizozemsko nemá specializované instituce nebo kliniky, kam by mohlo přijít dospívající a vyhledat pomoc.

Doufala, že její kniha pomůže zranitelným mladým lidem, kteří prochází tím samým, nebo něčím podobným a zápasí se životem. Minulý týden však napsala na sociální sítě, že uvažuje o ukončení svého vlastního života.

„Půjdu přímo k věci, do 10 dnů zemřu. Po letech bojování je to u konce. Přestala jsem teď jíst a pít, po mnoha rozhovorech bylo rozhodnuto, že budu osvobozena. Protože moje utrpení je nesnesitelné. Nebyla jsem živá tak dlouho, přežila jsem a nejenom to. Stále dýchám, ale už nejsem naživu. Je o mě dobře postaráno, dostávám silnou úlevu od bolesti a jsem každý den se svou rodinou (v nemocniční posteli v obývacím pokoji). Loučím se s nejdůležitějšími lidmi v mém životě,“ zněl mrazivý vzkaz.

Noa pak ještě dál napsala, že se příspěvek uveřejní až po její smrti a řekla, že bude zbytečné, když ji budou spamovat s prosbami. „Už to dál nemůžu snášet,“ uzavřela. Eutanázie je v Nizozemsku legální. Kdokoliv tak může požádat o asistovanou sebevraždu, která byla schválená parlamentem v roce 2001.

Sdílejte článek

Přečtěte si také