návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Sociální síť určená pro ženy naštvala transgendery. Sken tváře totiž říká, že vypadají jako muži

Sociální síť určená pro ženy naštvala transgendery. Sken tváře totiž říká, že vypadají jako muži.
Vydáno: 11.02.2020
transgender
Autor: istockphoto transgender

Nová sociální síť Giggle je určena pouze pro ženy, má sloužit pro chatování nebo aby ženy mohly najít kamarádku, spolubydlící, parťačku na cestování. Na síť mohou přispívat pouze ženy, aby se tak předešlo sexuálnímu obtěžování a hlavně je to určeno pro kamarádství. Mobilní aplikace však musí ověřit pohlaví uživatelky. No a právě tady narážíme na problém, pokud má aplikace ověřit transgendery – tedy ženy, které před tím změnily pohlaví z muže na ženu.

Aplikace používá přední kameru na mobilu, software ale bohužel nefunguje pro trans ženy. Jinými slovy vyhodnocuje je jako muže. Zaměřuje se totiž hlavně na rysy kostí v obličeji, což může data zkreslit. Trans ženy to samozřejmě štve, přijde jim to diskriminační a jen ty, které projdou, si můžou pak připadat jako ženy. Zatímco ty, které takové štěstí s přeměnou pohlaví neměly, mají smůlu. Zakladatelé aplikace přiznali, že upozornili na tento problém, který může nastat, a ženy mohou po špatném vyhodnocení uživatelky napsat na technickou podporu.

kevin bacon

Mladík měl rande s mužem z seznamky, už se z něj nikdy nevrátil. Co otřesného mu jeho nápadník udělal?

Článek je zařazen v: muži , transgender

reklama