Virály

23. listopadu 2018 15:56

redakce Prima Lajk

ŠOK! Učitel donutil teenagera s rakovinou sedět odděleně od spolužáků. Co ho vedlo k této odporné diskriminaci?

Koho by napadlo, že ve 21. století ještě existuje někdo s tak absurdními předsudky?

Těžko uvěřitelná věc se stala v jedné škole na jihovýchodě Číny. Jeden učitel tam totiž donutil teenagera s rakovinou sedět ve třídě na samotce, protože se bál, že je nemoc chlapce nakažlivá. 13letému Xiaozhouovi před rokem diagnostikovali Non-Hodgkinův lymfom, tedy zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. A od té doby musel sedět odděleně od svých spolužáků. Učitel mu s nimi zakázal dokonce i absolvovat zkoušky. Kvůli tomuto jednání byl lektor obviněn z diskriminace a byla mu pozastavena činnost.

Že něco není v pořádku, si uvědomil otec chlapce, když si všiml, že jeho syn ani po dvou měsících, co do školy nastoupil, aby byl blíže rodičům při léčbě své nemoci, stále nemá žádné výsledky ze zkoušek. Když se na to syna zeptal, šel s pravdou ven a prozradil, že jej nechává učitel sedět samotného, protože je prý nakažlivý. Do té doby to ale teenager nechtěl své rodině říct, aby v nich nevzbudil obavy.

Xiaozhou poté, co mu lékaři zjistili tuto formu rakoviny, podstoupil v rámci léčby operaci a šest cyklů chemoterapie. Kromě toho se taky musel vypořádávat s přechodem na novou školu a se zacházením svého učitele, který jej naprosto izoloval od ostatních. Doufejme tedy, že po změně učitele se bude moci vrátit ke svému řádnému vzdělávání a pokračovat v svém zotavování.

Sdílejte článek

Přečtěte si také