Virály

22. května 2019 13:26

redakce Prima Lajk

ŠOKUJÍCÍ PŘÍBĚH: Muž si odseděl 45 let za vraždu, pak se prokázala jeho nevina. Jak se to mohlo stát?

Tento muž strávil ve vězení dlouhých pětačtyřicet let za vraždu, kterou nespáchal. Dostal za to odškodnění na 35 milionů korun. Roky mu to už ale nevrátí. Kde se stala fatální chyba?

Richardovi Phillipsovi je teď 73 let, obviněný a odsouzený byl v roce 1972, když mu bylo 26 let. Strávil kvůli tomu dalších 45 let ve vězení. Na svobodě je momentálně dva roky. Šokující je na tom ale to, že se až nyní ukázalo, že muž byl nevinný a neúčastnil se vraždy, což zjistili na Právnické fakultě na Univerzitě v Michiganu. Podle práva mu tak náleží přes jeden milion korun za každý jeden rok strávený neoprávněně ve vězení. Soud mu nakonec vyplatil na 35 milionů korun.

Život mu to už ale nevrátí. Za mřížemi strávil prakticky celý život. Richard však má dvě děti a během pobytu ve vězení hodně maloval, své obrazy však byl nucen prodávat, aby si vydělal nějaké peníze. Malby však šly dobře na odbyt, a proto je už teď známým uměleckým fenoménem v Americe. Malování mu pomáhalo zůstat při smyslech v nejtemnějších chvílích, kdy si myslel, že se nedostane na svobodu už nikdy…

Sdílejte článek
Štítky vražda vězení nevina křívé obvinění

Přečtěte si také