Virály

22. ledna 2019 15:24

redakce Prima Lajk

Soud rozhodl o přísném trestu pro Ronalda za daňové úniky. Půjde slavný fotbalista sedět?

Ronaldo dnes absolvoval soudní řízení kvůli daňovým podvodům a vyfasoval za to dost mastný trest.

Slavný útočník Cristiano Ronaldo si u španělského soudu v Madridu vyslechl verdikt, který je pro něj v podstatě velmi milosrdný. Portugalský fotbalista momentálně hrající za Juventus Turín byl obviněn za daňové úniky ještě v dobách, kdy oblékal dres Realu Madrid. Soud dnes na základě předem vyjednané dohody udělil Ronaldovi podmíněný trest 23 měsíců a pokutu ve výši 18,8 dolarů, tedy 481 milionů korun.

Soudní proces, kam Ronaldo za velkého zájmu médií dorazil i se svou snoubenkou georginou Rodríguezovou, trval jen krátce, protože portugalský útočník bez větších námitek nabízenou dohodu přijal. Podle španělského práva totiž odsouzení, kteří se nedopustili násilného trestného činu a dostali trest do dvou let, nemusí jít do vězení. Ačkoliv tedy portugalský útočník znatelně provětrá peněženku, udělených 23 měsíců si odpyká na svobodě.

Není tedy divu, že celou dobu rozdával úsměvy a po opuštění soudní místnosti před novináři prohlásil, že všechno dobře dopadlo, a dokonce si našel čas i pro pár podpisů fanouškům. No, uvidíme, jak dlouho mu úsměv na rtech při jeho schopnosti sbírat jeden skandál za druhým vydrží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také