Virály

13. června 2022 14:57

redakce Prima Lajk

Student oslepl a přestal chodit poté, co ho na školní párty donutili vypít flašku vodky. Před čím varují jeho rodiče?

Univerzitní večírek, který se zvrhl.

Rodiče 19letého studenta urovnali soudní spor s 23 obžalovanými poté, co jejich syn zůstal slepý a přestal chodit a mluvit v důsledku obtěžování a nucení konzumovat alkohol univerzitním bratrstvem. Danny Santulli utrpěl v roce 2021 na jedné z iniciačních párty otravu alkoholem, když ho ostatní studenti univerzity ve státě Missouri donutili vypít celou flašku vodky.

Podle žaloby, kterou jménem Santulliho rodičů podal právník David Bianchi, studentovi jeho vrstevníci dokonce zavázali oči předtím, než celou flašku vypil. Následně byl mladík nalezen v bezvědomí v domě bratrstva, kde ho objevil jiný student, který zavolal záchranku.

U chlapce došlo v návaznosti na tento incident k poškození mozku, přišel o zrak, možnost chodit i mluvit a v nemocnici strávil víc než rok. Nyní se přesouvá do domácí péče, naděje na zlepšení jeho stavu ale zůstává mizivá. I proto se rodiče rozhodli studenty z bratrstva žalovat. Případ byl nakonec vyřešen mimosoudně. Škola mezitím bratrstvo vyloučila z univerzitního kampusu a členy zapojené do celé kauzy dále jednotlivě potrestala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také