Virály

16. listopadu 2021 11:40

redakce Prima Lajk

Studenti protestují proti slavnému muzikálu Pomáda. Proč je pro ně urážlivý a sexistický?

Dvě střední školy v Austrálii se rozhodly zrušit představení legendárního muzikálu Pomáda poté, co si studenti stěžovali na sexistický obsah.

Podle některých australských žáků středních škol je jeden z nejslavnějších amerických muzikálových snímků z konce 70. let sexistický, rasistický a homofobní. Studenti uvedli, že Pomáda obsahuje urážlivé a šovinistické scény o znásilnění a shamingu a střední školy v Austrálii by ji měli vymazat z nabídky divadelních představení.

Po těchto protestech se vedení dvou škol opravdu rozhodlo zrušit veškerou divadelní produkci urážlivého muzikálu. „Řada studentů naší školy vyjádřila obavy, zda je muzikál vhodný v dnešní moderní době,“ uvedla v prohlášení ředitelka jedné ze středních škol. „Vedení s úctou naslouchá obavám všech dívek a chlapců, a proto se obě školy dohodly, že pro společnou produkci v roce 2022 najdeme vhodnější představení,“ vyhovělo protestům vedení.

Některým rodičům se však nelíbilo, jak školy jednoduše ustoupily tlaku „menšiny“ studentů a nebyl žádný prostor pro diskusi. Kritizovali zejména to, že se mohl děj upravit a zmodernizovat, aby byly obě strany spokojené.


Přečtěte si také