Virály

27. července 2020 17:40

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Doktorky sdílely selfíčka v bikinách, aby tak protestovaly proti sexistické studii! Co se jim na ní nelíbilo?

Doktorky a zdravotní sestřičky po celém světě sdílejí na sociální sítě fotky v bikinách a plavkách. Reagují tak na nedávnou studii, která takový obsah považuje za „neprofesionální“.

Doktorky a další ženy ze zdravotnického prostředí se rozhodly v návaznosti na protest proti nedávné studii sdílet selfíčka v plavkách na sociální sítě. Na Twitteru je sdílejí pod hashtagem #MedBikini. Reagují tak na nedávnou studii, která tvrdí, že když zdravotníci ve volném čase konzumují alkohol anebo nosí nevhodné oblečení a dávají to na sociální sítě, může to působit potenciálně neprofesionálně. Studie byla zveřejněná v časopise Journal of Vascular Surgery v roce 2020. Nevhodná prezentace prý může ovlivnit to, jak je doktor vnímán nejen pacienty, ale i jeho kolegy.

Mezi potenciálně nevhodné materiály dle studie spadá nejen nevhodný vzhled, ale i protiprávní jednání nebo držení drogy, přičemž pití alkoholu nebo kontroverzní politické diskuze tam prý spadají také. Ve svém závěru studie tvrdí, že by si medikové měli být vědomi své trvalé veřejné expozice neprofesionálního obsahu, ke kterému pak může mít veřejnost přístup.

Na to se však právě medikové, a zejména pak ženy, rozhodly zareagovat po svém. Začaly hromadně sdílet svoje fotografie v bikinách či plavkách, přičemž mnohé tento protest využily k tomu, aby poukázaly i na nedostatky ve studii – připravovali ji totiž tři muži, a přestože se výslovně nezmiňovali o ženách, mnozí ji kritizují za udržování sexistických přesvědčení misogynních ideálů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také