Virály

18. ledna 2023 12:25

redakce Prima Lajk

Studenti skončili v nemocnici po brutálním tréninku. Kolik kliků měli udělat?

Skupina středoškolských sportovců skončila po šíleném tréninku v nemocnici.

Není žádným tajemstvím, že jsou někteří učitelé, avšak samozřejmě čest výjimkám, někdy až příliš tvrdí na své studenty. Platí to zvlášť pro učitele tělocviku či trenéry středoškolských mužstev, kteří chtějí, aby byl jejich tým zkrátka ten nejlepší. To se bohužel potvrdilo i v případě středoškolského fotbalového kouče Johna Harrella, který byl při jednom z tréninků na své mužstvo až příliš brutální.

Podle svědků měl totiž svůj tým donutit za trest udělat čtyři stovky kliků během jedné hodiny bez přestávky a vody, což řekněme si upřímně, je hotové mučení. Po šíleném tréninku tak někteří ze studentů skončili dokonce až v nemocnici kvůli totálnímu vyčerpání organismu. Střední škola Rockwall-Heath v Texasu zatím incident vyšetřuje a nepodala žádné vyjádření.

Podle výpovědi rodičů jednoho z hospitalizovaných mělo ale v nemocnici skončit na osm studentů. „Jako rodiče posíláme své děti do školy s důvěrou, že o ně bude postaráno. Tak tomu bylo až do této nešťastné události,“ nechal se slyšet naštvaný rodič studenta, který skončil v nemocnici s diagnózou rhabdomyolýzy, při níž dochází k poškození svalových buněk a v tragických případech může mít za následek invaliditu až smrt.

Juniorský kapitán školy Brady Luff se však trenéra zastával se slovy, že drsný trénink neměl být žádným trestem, nýbrž jen ukázka tvrdé disciplíny. „Modlím se za všechny, kteří jsou v nemocnici. Jsou jako moji bratři. Trenér Harrell se k nám ale vždy choval s úctou a každého z nás miluje, tím jsem si jistý,“ dodal na obranu svého kouče Luff.

Sdílejte článek

Přečtěte si také