Parta studentů se brání proti zastaralému školnímu řádu
Autor: istock.com Parta studentů se brání proti zastaralému školnímu řádu

Studenti žalují školu poté, co jim bylo nařízeno si ostříhat dlouhé vlasy. Přijde vám to v pořádku?

Tamara F. . Publikováno: 22.10.2021
Parta žáků poslala svou školu k soudu kvůli zastaralému zákazu.

reklama

Základní škola v Texasu je žalována sedmi studenty kvůli pravidlu, že musejí mít chlapci krátké vlasy. Ve školním řádu se uvádí, že mladí studenti nesmějí mít delší vlasy než k límci košile, boltci ucha a kštice nesmí zasahovat do očí. Tyto zastaralé předpisy se však nelíbily sedmi žákům, mezi kterými byl i devítiletý chlapec, jehož škola přijala extrémní opatření, aby ho donutila se ostříhat.  

Student byl podle všeho donucen odpykat si trest v podobě měsíčního vyloučení ze školy, byly mu zakázány přestávky mezi hodinami, a dokonce i pauzy na oběd. Nakonec byl poslán do jiné jako součást snahy donutit ho, aby se ostříhal. Jeho spolužáci se ho však zastali a na školu podali žalobu. Tvrdí, že zákaz dlouhých vlasů, který platí jen pro chlapce, je založen na zastaralých a konzervativních genderových stereotypech.

Právník Brian Klosterboer, který zastupuje práva studentů, řekl: „Opakovaně jsme školu varovali, že jejich ‚vlasová politika‘ na základě pohlaví porušuje ústavu, ale ona v tom pokračuje i nadále a upírá studentům jejich právo na veřejné vzdělání kvůli diskriminaci.“ Škola se brání tím, že nikterak zákon neporušuje a kodex oblékání a vizáže jen odráží hodnoty jejich komunity jako celku, který byl odsouhlasen texaským soudem.

 

Stefanie Gurzanskihov

GALERIE: Miliardář žaluje bývalou přítelkyni! Využila jeho vilu k nafocení žhavých snímků na OnlyFans

Vítězka francouzské soutěže krásy 2020

Francouzskou soutěž krásy žalují za to, že vybírají dívky podle vzhledu. Je to podle vás diskriminace?

reklama