Virály

30. března 2022 10:34

redakce Prima Lajk

Studentku přijalo 49 univerzit! Čím je dívka výjimečná, že se o ní školy perou?

Středoškolská studentka si může z vysokých škol vybírat.

Osmnáctileté Makenzie Thompsonové z americké Georgie se poštěstilo to, o čem by se jiným absolventům středních škol mohlo jenom zdát. Zatímco mnozí její spolužáci netrpělivě vyčkávají na přijímací dopis z vysněné univerzity, o Makenzie má zájem neuvěřitelných 49 vysokých škol. Celkem se hlásila na 51 a na vyjádření zbylých dvou univerzit ještě stále čeká. Zatím je ale nad slunce jasné, že nouzi o výběr mít nadaná dívka nebude.

A co vůbec způsobilo to, že je o ni takový zájem? Jednoduše byla Makenzie na střední škole velmi úspěšná a zapojovala se do mnoha mimoškolních aktivit. „Bez time managementu a schopnosti multitaskingu bych to nedokázala,“ svěřila se studentka, která byla prezidentkou třídy, spolukapitánkou školního tanečního družstva a dobrovolnicí na místní veterinární klinice.

Ačkoli se všechny univerzity zatím nevyjádřily, Makenzie má o své volbě jasno. Její alma mater se stane Tuskegee University v Alabamě, kde jí vedení školy nabídlo plné stipendium a sbírku učebnic. Nadané Američance už tak nic nebrání v tom, aby si splnila svůj sen stát se úspěšnou veterinářkou


Přečtěte si také