Ilustrační foto
Autor: istock.com Ilustrační foto

Studentku přijalo 49 univerzit! Čím je dívka výjimečná, že se o ní školy perou?

Tamara F. Publikováno: 30.03.2022
Středoškolská studentka si může z vysokých škol vybírat.

reklama

Osmnáctileté Makenzie Thompsonové z americké Georgie se poštěstilo to, o čem by se jiným absolventům středních škol mohlo jenom zdát. Zatímco mnozí její spolužáci netrpělivě vyčkávají na přijímací dopis z vysněné univerzity, o Makenzie má zájem neuvěřitelných 49 vysokých škol. Celkem se hlásila na 51 a na vyjádření zbylých dvou univerzit ještě stále čeká. Zatím je ale nad slunce jasné, že nouzi o výběr mít nadaná dívka nebude.

A co vůbec způsobilo to, že je o ni takový zájem? Jednoduše byla Makenzie na střední škole velmi úspěšná a zapojovala se do mnoha mimoškolních aktivit. „Bez time managementu a schopnosti multitaskingu bych to nedokázala,“ svěřila se studentka, která byla prezidentkou třídy, spolukapitánkou školního tanečního družstva a dobrovolnicí na místní veterinární klinice.

Ačkoli se všechny univerzity zatím nevyjádřily, Makenzie má o své volbě jasno. Její alma mater se stane Tuskegee University v Alabamě, kde jí vedení školy nabídlo plné stipendium a sbírku učebnic. Nadané Američance už tak nic nebrání v tom, aby si splnila svůj sen stát se úspěšnou veterinářkou

Ilustrační foto

Vědci vytvořili robotické chůvy s umělými dělohami. Vážně to pomůže s populační krizí?

Monty vážil po narození pět kilo

GALERIE: Žena porodila v 11 měsících obří miminko. Kolik velké dítě váží?

reklama