Virály

24. března 2022 15:24

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena porodila v 11 měsících obří miminko. Kolik velké dítě váží?

Bezmála pět kilo. Tolik vážilo po narození miminko mladé Britky.

Pořádný pětikilový kulihrach se narodil pětatřicetileté Sarah Dine z anglického Dorsetu. Maminka kloučka, který dostal jméno Montague, ale všichni mi říkají Monty, se narodil až v 11. měsíci, díky čemuž měl dostatečný čas na to se pořádně vyvinout. „Když se narodil, byl tak velký, že vypadal až směšně,“ vzpomíná na porod Sarah.

„Když ho lékaři vyndali, všichni se smáli a já nejdřív nevěděla proč,“ dodala žena s tím, že všechno oblečení, které miminku koupila mu bylo malé. „Malému“ Montymu nyní totiž sedí oblečky pro 3leté dítě, s čímž rodiče samozřejmě nepočítali. „Moje sestra mi musela jít koupit i nějaké plenky, protože žádné z těch, které jsem měla, mu nebyly,“ smála se hrdá maminka.

Sarah ani manžel prý nejsou nijak zvlášť velcí ani vysocí, a tak je nadměrná velikost jejich dítěte pořádnou záhadou. Lékaři však naštěstí neobjevili žádnou vadu, která by to způsobovala. „Po jeho narození jsme byli oba několikrát testováni na těhotenskou cukrovku, ale nikdy se neprokázala,“ řekla prostě Sarah s tím, že holt rodí velké děti.

Sdílejte článek
Štítky dítě galerie novorozenec Dorset velké miminko rekordní dítě Montague Bikes Mont

Přečtěte si také