Virály

6. října 2022 16:02

redakce Prima Lajk

Studentky na Floridě musí hlásit své menstruace. Důvod bizarního nařízení vás šokuje

Florida přišla s bizarním nařízením pro dívčí atletky na školách.

Záchvaty. Mdloby. Alergie. Mladí sportovci z Floridy musí všechny tyto zdravotní stavy ohlásit předtím, než se zaregistrují k účasti v nové školní sezoně. Teď ale přibylo nové pravidlo, které se týká jen studentek.

Ty totiž musí čerstvě nahlásit taky svoji menstruační historii. Kdy to poprvé dostaly, kolik týdnů mezi menstruacemi uplyne nebo například kdy měly menstruaci naposledy. Informace jsou uvedeny na ročním fyzickém formuláři sportovců, který je nutno vyplnit u lékaře a odevzdat sportovnímu řediteli své školy. Háček?

Florida je jedním z těch států, kde se letos zakázaly potraty. Když si tedy dáte jedna a jedna dohromady, vyjde vám z toho státní aparatura, která si dělá spisy o menstruační historii mladých žen, aby je mohla v budoucnu kontrolovat, případně měla důkazy, když by někdo nahlásil, že byly na potratu. Není divu, že podobný systém kritizují nejen rodiče, ale i doktoři a často učitelé. Podobně děsivá vize dřív existovala jen v seriálech jako Příběh služebnice, nyní se ale Amerika téhle dystopii přibližuje i v realitě.


Přečtěte si také