Humanoidní robot
Autor: profimedia Humanoidní robot

Tahle firma nabízí pořádný balík za to, že propůjčíte svou tvář robotům. Šli byste do toho?

Tamara F. . Publikováno: 30.11.2021
Technologická společnost Promobot hledá tvář pro svého humanoidního robotického asistenta pro práci v hotelech, nákupních centrech a dalších veřejných místech.

reklama

Tak takováto brigáda tu ještě nebyla. Technologická společnost Promobot se sídlem v New Yorku hledá příjemnou a milou tvář, která by propůjčila svůj vzhled pro humanoidní roboty, již by se měli uvést na trh už v roce 2023. Pokud je vám tedy více než 25 let a máte laskavou a přátelskou tvář, je to práce přímo pro vás. Firma je dokonce ochotna za „propůjčení“ obličeje zaplatit dobrovolníkovi až 6 milion korun, a to už za to stojí, ne?

Vítěznému uchazeči bude naskenován obličej a tělo do 3D modelu, podle kterého vznikne anatomicky přesný humanoidní robot. Kromě tváře a těla bude použit i dobrovolníkův hlas, jenž bude stroj používat ke komunikaci se zákazníky. Společnosti Promobot se bude muset také zavázat k možnosti používat jeho vizáž po neomezenou dobu. Zdá se trochu strašidelné propůjčit svůj hlas a tvář v podstatě navždy. Ale když přijde vzpoura robotů, alespoň budou stroje vypadat přátelsky a kdo ví, když se přihlásíte do konkurzu a vyhrajete, možná budeme vídat vaši tvář na každém rohu.

 

Nahradí nás roboti?

Sex s robotem je prý budoucnost, tvrdí nová studie. Stálo by o něj víc lidí, než si myslíte!

Stvořili jsme rasistické monstrum?

Robot s umělou inteligencí se učil od lidí. Stal se z něj rasista a homofob

reklama