Virály

30. listopadu 2021 10:55

redakce Prima Lajk

Tahle firma nabízí pořádný balík za to, že propůjčíte svou tvář robotům. Šli byste do toho?

Technologická společnost Promobot hledá tvář pro svého humanoidního robotického asistenta pro práci v hotelech, nákupních centrech a dalších veřejných místech.

Tak takováto brigáda tu ještě nebyla. Technologická společnost Promobot se sídlem v New Yorku hledá příjemnou a milou tvář, která by propůjčila svůj vzhled pro humanoidní roboty, již by se měli uvést na trh už v roce 2023. Pokud je vám tedy více než 25 let a máte laskavou a přátelskou tvář, je to práce přímo pro vás. Firma je dokonce ochotna za „propůjčení“ obličeje zaplatit dobrovolníkovi až 6 milion korun, a to už za to stojí, ne?

Vítěznému uchazeči bude naskenován obličej a tělo do 3D modelu, podle kterého vznikne anatomicky přesný humanoidní robot. Kromě tváře a těla bude použit i dobrovolníkův hlas, jenž bude stroj používat ke komunikaci se zákazníky. Společnosti Promobot se bude muset také zavázat k možnosti používat jeho vizáž po neomezenou dobu. Zdá se trochu strašidelné propůjčit svůj hlas a tvář v podstatě navždy. Ale když přijde vzpoura robotů, alespoň budou stroje vypadat přátelsky a kdo ví, když se přihlásíte do konkurzu a vyhrajete, možná budeme vídat vaši tvář na každém rohu.


Přečtěte si také