Virály

20. února 2022 11:14

redakce Prima Lajk

Tahle restaurace zakazuje vstup potetovaným zákazníkům. Jaký bizarní důvod k tomu má?

Známá australská restaurace zavedla bizarní pravidla pro své zákazníky.

Oblíbená restaurace celebrit na východním předměstí Sydney Double Bay šokovala místní, když na své dveře umístila vývěsný štít s drsnými pravidly pro vstup. Do podniku proslaveného luxusní blízkovýchodní kuchyní se už nepodívají zákazníci s viditelnými kérkami, okázalými šperky nebo s oblečením, na kterém je nápadné logo značky.

Zvláštní požadavky, které mají eliminovat „nebezpečné“ zákazníky, se vztahují i na veškerý personál pracující v restauraci. Uznávaný britský šéfkuchař Michael Mcelroy, jenž sám je kuchařem v Austrálii a má výrazné tetování na krku a pažích, byl z pravidel naštvaný. „Nikdy jsem o takové politice v Austrálii neslyšel. Mrzelo mě to, když jsem se dozvěděl, že nějaký podnik má takové myšlení,“ svěřil se mrzutě Mcelroy, který má strach, aby je nezačaly napodobovat i jiné restaurace.

Vedení Double Bay na svých pravidlech nic zvláštního ani diskriminačního nevidí. „Vážíme si našich zákazníků, jen jsme zavedli vlastní pravidla, která maji odradit od zastrašujícího vzhledu,“ nechala se slyšet spolumajitelka Poata Okeroaová s tím, že ani zakryté tetování na obličeji nebo krku nebude tolerováno.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie restaurace tetování zahraničí Sydney vzhled restaurace bizarní pravidla Michael McElroy Double Bay

Přečtěte si také