Virály

10. února 2022 10:41

redakce Prima Lajk

Tahle restaurace je kritizovaná za svá sexistická pravidla. Co se v ní proboha nesmí nosit?

Nově otevřená restaurace čelí drsné kritice kvůli nesmyslným pravidlům.

Jakmile se v sousedství otevře nový šik luxusní podnik, vždy to vzbudí rozruch a nadšení. Obyvatelé britského města Leatherhead ale po slavnostním otevření japonské restaurace Beluga Bar nadšení rozhodně nebyli, naopak. Podnik totiž po svých zákaznicích žádá nesmyslný sexistický dress code, který vyvolal velké kontroverze.

Abyste totiž vůbec mohli navštívit japonskou restauraci, musíte být patřičně oblečeni. Ženy mají povoleno pro vstup do podniku nosit jen sexy černé páskové lodičky s přiléhavým topem a úzkými džíny nebo upnuté šaty, zatímco muži na sobě nemohou mít obyčejnou bundu, tepláky ani tričko. Uvedená pravidla pobouřila místní obyvatele natolik, že sepsali petici na odstranění sexistických pravidel. To není zrovna dobré entrée, jak začít nový byznys v sousedství.

„WTF?! Váš dress code je nechutný a sexistický! Měli byste se stydět… spousta lidí vás bude bojkotovat,“ rozčiloval se uživatel na internetu poté, co si přečetl bizarní pravidla podniku. „Tohle je naprosto směšné. V zájmu žen můžeme jen doufat, že jde o nějakou záměrnou kampaň, která má upozornit na misogynii a sexismus. Pokud ale ne, styďte se,“ napsal další naštvaný uživatel. Restaurace po negativní kritice okamžitě bizarní dress code ze svých stránek odstranila a veřejně se omluvila. Něco nám ale říká, že moc zákazníků mít nebudou.


Přečtěte si také