Virály

7. července 2020 14:01

sarka.turcekova@gmail.com

Tahle žena zlomila rekord za nejdelší nohy na světě! Uhádnete, kolik měří?

Tahle žena z Mongolska má nejdelší nohy na světě! Normální člověk vedle ní vypadá doslova jak trpaslík.

29letá žena Rentsenkhorloo Bud zlomila rekord za nejdelší nohy. Od kyčlí až po patu měří neuvěřitelné dva metry! S takovou délkou nohou se jí fakt blbě hledá oblečení, a proto si stěžuje na nakupování… Jinak je ale se svými nohami spokojená, přestože dřív byla právě kvůli téhle věci šikanovaná. Cítila se kvůli své výšce nepříjemně a špatně. Dnes se naopak cítí být právě kvůli tomu jedinečná.

A kde se žena s nejdelšíma nohama na světě narodila? Původně pochází sice z Mongolska, nicméně teď žije v americkém Chicagu. Své nohy má zřejmě geneticky podmíněné od rodičů – pochází z vysoké rodiny. Její otec měl nohy dlouhé 2,08 metrů a matka 1,85 metru. Ona je tedy se svými dvěma metry spíš po tatínkovi. Potvrdila, že už se svou výškou problém nemá a hodně lidí se jí ptá, jestli náhodou není modelka. Je pravda, že se díky svojí výšce modelingem živit může a také si tak částečně přivydělává. Momentálně začala spolupracovat se značkou, která vyrábí legíny pro vysoké dívky.

Samozřejmě jí to přináší ale i jiné nesnáze než je jenom výběr oblečení. Její velikost bot je US 13, což odpovídá evropské velikosti 46/47, což už je na ženu opravdu hodně. Boty nemůže sehnat ani v Asii, ale dokonce ani v Mongolsku nebo Koreji. Jen pro představu – když byla v první třídě, tak už měla stejnou výšku jako její učitel, tedy 168 centimetrů. Nemohli tehdy sehnat ani jen oblečení pro ni jako malou holčičku, protože byla tak moc vysoká. Další problém mívá v běžném životě. Například všechny dveře jsou pro ni příliš nízké, takže si musí dávat pozor při procházení.

Je však majitelkou druhých nejdelších nohou na světě. Na prvním místě se drží teenager Mac Curran z Texasu. Žena se ale rozhodla, že se do Guinessovy knihy rekordů zapsat nechce, protože o to nemá zájem.


Přečtěte si také