Virály

3. května 2022 12:44

redakce Prima Lajk

Tato rodina si místo krásného zážitku z Disneylandu odvezla trauma! Stali se obětí stalkera

Americká rodina popsala děsivý moment, když si uvědomili, že jsou v Disneylandu sledování stalkerem.

Pohádkový den v Disneylandu pro celou rodinu? To je pro mnohé splněný sen. Jenže pro americkou rodinku z Tennessee se snový výlet rychle proměnil v noční můru s traumatickým koncem. Po pár hodinách v parku si totiž rodinka Gastonů všimla, že jsou sledováni. Upozornil je na to jejich iPhone.

Díky aplikace Find My byli totiž upozorněni, že na sobě mají cizí AirTag – zařízení, které se normálně používá k tomu, abyste mohli najít své klíče, peněženku nebo cokoliv jiného, co často ztrácíte. V posledních letech ale přibylo případů, kdy se AirTagy začaly zneužívat ke sledování lidí, načež Apple reagoval tím, že vytvořil proaktivní systém, který uživatele upozorní na to, když u sebe delší dobu mají cizí AirTag vysílající signál do jiného zařízení.

Každopádně zpátky ke Gastonům. Ti byli na přítomnost AirTagu upozorněni nejmladší členkou rodiny, ta následně zjistila, že už na sobě zařízení mají několik hodin, jejich pohyb v parku se tak rázem změnil v hodně děsivé chvíle, kdy se rodina rozhodla vrátit k autu, vyklepat veškeré své věci a oblečení, aby se zařízení zbavili. Nic ale nenašli, jakmile tak nasedli do auta a vyrazili domů, zavolali zároveň policii, aby měli jistotu. Po pár minutách si všimli, že se jim ale zřejmě přece jen podařilo AirTagu zbavit ještě na parkovišti, a domů už je tak nikdo nesledoval. Nebýt toho, že si však zařízení všimli už v parku, mohl celý den skončit velmi černě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také