Virály

17. března 2018 18:48

redakce Prima Lajk

Teenager se vsadil, že sní slimáka. Skončil kvůli tomu na vozíku! Jeho příběh vás rozpláče

Je smutné, jak krutě zaplatil za svou mladistvou nerozvážnost.

Talentovaný hráč rugby Sam Ballard ochrnul na celé tělo poté, co snědl zahradního slimáka na své oslavě 19. narozenin. Stalo se tak v domě kamaráda v australském Sydney. Slimáka snědl v rámci sázky. Měl však tu smůlu, že tento kus byl napaden vajíčky obzvlášť nebezpešného parazita, červa vyskytujícího se v plicích krys. Často však napadjí i slimáky a hlemýždě, kteří se dostanou do kontaktu s infikovanou stolicí tohoto hlodavce. U většiny lidí se po kontaktu s tímto parazitem nevyskytnou žádné příznaky, vzácně ale může dojít k infekci mozku. A přesně to byl případ Sama.

Poté, co slimáka pozřel, se mu udělalo zle a musel být hospitalizován v nemocnici. Tam upadl do kómatu, ve kterém zůstal neuvěřitelných 446 dní. Když byl o dva roky později konečně propuštěn z jednotky intenzivní péče, převezli jej do rehabilitačního centra v Sydney. Jeho přátelé ho po celou dobu podporovali, navštěvovali jej v nemocnici a i v rehabilitačním centru, brali ho na pláž, sledovali s ním fotbal v televizi a pravidelně jej brali taky na zápasy jeho rugbyového týmu.

Jeho matka zaujímala pozitivní postoj a i na Facebooku vyjádřila naději, že syn bude znovu chodit a mluvit. Brzo však pochopila, že tomu tak nebude a Sam bude navždy nepohyblivý a upoutaný na vozík. Nyní je Samovi 28 let, trpí záchvaty a nedokáže kontrolovat svou tělesnou teplotu. Musí být taky uměle vyživován pomocí trubičky. Jeho rodina o něj pečuje 24 hodin denně a kvůli snížení zdravotního pojištění z původních 492 000 dolarů (téměř 8 700 000 Kč) na 135 000 dolarů (téměř 2 800 000 Kč) se dostala do velkých dluhů. Národní systém zdravotního pojištění v USA však s rodinou spolupracuje a snaží se nalézt řešení a zvýšit finanční podporu Samova stavu. Nám nezbývá než popřát hodně štěstí a hlavně sil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také