Virály

20. července 2020 16:41

redakce Prima Lajk

TEST: Optická hádanka, která pobláznila internet! Poznáte, která ze zeber se na vás dívá?

Fotografie z Keni byla vyfocena v naprosto dokonalý moment a stala se virální optickou iluzí.

Sarosh Lodhi je indický fotograf, jehož specialitou je focení zvířat v divočině a vždy si umí počkat na ten správný moment, kdy „vyblejskne“ dokonalou fotku. A to se mu povedlo i v případě setkání dvou zeber. Jeho fotografie se navíc stala dokonalou optickou iluzí, u níž si není nikdo jistý správnou odpovědí.

Parádní fotografie vznikla během Saroshova focení v Keni a zachycuje dvě zebry, z nichž jedna se kouká přímo do fotoaparátu. Jenže zvířata jsou tak blízko sebe, že téměř nikdo na internetu si není jistý, jestli hlava patří zebře nalevo či napravo. A i když vy si zpočátku budete připadat jistí, po chvíli vám to tak samozřejmé už nepřijde.

Sám Sarosh pak popisuje, že fotografie vznikla tak, že zkrátka čekal na vzájemnou interakci dvou k sobě se blížících zeber a věděl, že se mu vyplatí počkat na ten správný okamžik. A měl pravdu. Dohady o tom, která se zeber se dívá dopředu, pak doslova zaplavily Twitter. Fotograf však lidem naštěstí sdělil správnou odpověď. Vy si svůj tip proto můžete jako vždy ověřit v řešení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také