Virály

5. března 2021 06:26

sarka.turcekova@gmail.com

TikTok má konečně konkurenci! Víte, k čemu budou sloužit YouTube Shorts?

Čínský TikTok bude mít konečně konkurenci. Už brzo budete moci používat americkou verzi, která nese název YouTube Shorts.

Čínská síť TikTok je čím dál známější, v používanosti už nepochybně předběhla Instagram. Není už asi influencera, který by neměl svůj vlastní TikTok účet a také média čím dál častěji právě odtud čerpají. Není proto divu, že čínská sociální síť inspirovala americké tvůrce. Ti teď po úspěchu TikToku přišli s vlastním nápadem – YouTube Short. Jedná se o možnost vytvářet krátká videa na mobilu, prakticky bude mít úplně stejná funkce jako TikTok. Tím naroste čínské síti ohromná konkurence. Záleží však ještě samozřejmě také na tom, jak bude aplikace vypadat, a jestli se stane mezi uživateli oblíbená – zatím úplně nevíme, jestli půjde o možnost „v rámci“ aplikace YouTube, nebo zda to bude samostatná aplikace.

Youtube Shorts byla spuštěná loni v Indii, kde je aplikace TikTok zakázaná. Vytvořit něco podobného inspirovaného TikTokem už se snažil Instagram (vlastněný Facebookem), když vytvořil krátká vertkální videa zvaná Reels. Ta je možné na mobilu pořizovat a upravovat. Instagramové Reels však nelze považovat za konkurenci TikToku, protože nemají zdaleka stejné funkce a tak širokou možnost úprav. Služba by prý měla být spuštěná co nejdřív, zřejmě už proto, že mají lidé během izolace víc času na tvoření krátkých video spotů.

Sdílejte článek
Štítky Indie Instagram Facebook YouTube TikTok YouTube youtube shorts YouTube Shorts

Přečtěte si také