Virály

23. března 2018 13:55

redakce Prima Lajk

Tohle je 5 věcí, které nám NASA tají a nemáme se je nikdy dozvědět! Věděli jste o nich?

Je jasné, že se ve vesmíru něco děje. My se to však nikdy nemáme dozvědět.

1. Přerušení živého vysílání

V listopadu 2016 NASA omezila živé vysílání z vesmírné stanice hned poté, co se v dálce objevil neznámý předmět. Dodala: „Co nevíte, to vám neublíží.“ Můžeme jen spekulovat, co kamera zachytila.

2. Vesmírný dalekohled Jamese Webba

Je to teleskop připravovaný organizacemi NASA, ESA a CSA, který má v budoucnu nahradit dosluhující Hubbleův teleskop. Na rozdíl od svého předchůdce se nebude pohybovat na nízké oběžné dráze, ale na opačné straně než Slunce.

Výstavba se protáhla na 20 let a stála 9 milionů dolarů. Teleskop stále není vypuštěn. Proč?

3. Vymazání pásek s přistáním na Měsíci

NASA tvrdí, že záznam, který zachycuje americké přistání na měsíci, byl smazán náhodou. Existují však nové lepší digitální verze. Konspirační teorie tvrdí, že se nikdy americké přistání na Měsíci nekonalo a vše je jen podvrh.

4. Projekt A119

Tajné jaderné testy na Měsíci. Jedná se o důsledek mezi soupeřením USA a Sovětským svazem. Projekt A119 vznikl roku 1958 a šlo o plány jaderných testů ze strany USA. Prý k testům nikdy nedošlo, ale najdou se tací, kteří tvrdí opak.

5. Operace Paperclip

Krycí jméno amerického projektu, který měl za úkol převézt po konci druhé světové války z nacistického Německa do Spojených států německé vědce.

Původním záměrem americké armády bylo pouze vyslechnout vědce pracující na válečných raketách a zabavit jejich plány a materiály. Výsledky některých projektů jsou stále klasifikovány jako tajné a někteří konspirační teoretikové věří, že se němečtí vědci podíleli i na vývoji takzvaných létajících talířů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také