Virály

4. května 2018 15:10

redakce Prima Lajk

Tohle je 7 oblíbených turistických destinací, kde lidé beze stopy mizí! Kterým místům byste se měli raději vyhýbat?

Některá místa jsou překrásná, ale za to velmi nebezpečná.

1. Yosemitský národní park Nachází se v horách Sierra Nevada v Kalifornii. Národní park Yosemite přitahuje téměř 4 miliony návštěvníků ročně. Je zodpovědný za 45 pohřešovaných osob. Například v únoru 1999 byla žena a dvě dcery zavražděny kuchařem v chatě, ve které pobývaly. 2. Paříž

Paříž je krásné a romantické místo, které určitě stojí za návštěvu. To, proč je Paříž na našem seznamu, zapříčinil fakt, že se ikonická Eiffelova věž stala velmi populárním místem pro páchání sebevražd.

3. Arizona, Nevada Stát Arizona je oblíbenou turistickou destinací díky klimatu. Existuje značný počet neuzavřených případů týkajících se pohřešovaných osob. Arizona je převážně pouštní, což je ideální místo pro skrytí mrtvých těl.

Stát Nevada, který se také skládá z velkého množství pouštních oblasti, je známý tím, že je místem, kde lidé často mizí. V padesátých letech minulého století bylo nalezeno více než 100 mrtvých těl, které byly pohřbeny v pouštním písku Las Vegas.

4. Yellowhead Highway

Vede přes čtyři západní provincie Kanady. Od roku 1969 zde zmizelo 21 žen od 14 do 33 let. Některé těla byla nalezena, ale po některých se stále pátrá. Poslední oběť zmizela roku 2011.

5. Benningtonský trojúhelník

Oblast Benningtonu v USA, která se nachází ve státě Vermont při hranicích s Kanadou, smutně proslula tím, že se tu beze stopy ztrácejí lidé. Prokazatelně zde zmizelo už více než čtyřicet osob. Fenomén mizení už zmiňují staré indiánské kmeny, které považovaly celou zdejší oblast za prokletou. Potulují se tu prý zlí duchové, kteří unášejí lidi do své říše. Indiáni proto v lokalitě zřídili několik pohřebišť.

6. Portland

Nacházíme se v Oregonu, město Portland je největší ve státě a je to také místo, kde každý rok zmizí stovky lidí. V roce 2015 bylo více než 100 mrtvých těl nalezeno a identifikováno. V roce 2016 těl bylo 225. Policie tvrdí, že je zhruba 400 lidí, kteří putovali do divočiny, ale už se nikdy nevrátili.

7. Tribeč

Pohoří Tribeč na Slovensku je velmi záhadné. Už dvě století se tam ztrácejí lidé. Mizí beze stopy a bez vysvětlení. Jejich ostatky nikdy nikdo nenašel. Zmizení se datuje už do roku 1925 a poslední záhadou bylo zmizení v roce 1995, kdy za sebou oběť zanechala auto s hrajícím rádiem na kraji silnice.


Přečtěte si také