Virály

12. listopadu 2020 08:53

sarka.turcekova@gmail.com

Tohle je důvod, proč byste neměli dávat telefon do rýže, když je mokrý! Proč slavný trik nefunguje?

Jestli dáváte taky telefon, který omylem utopíte, do rýže, protože máte pocit, že to něčemu pomůže, tak vás vyvedeme z omylu.

Existuje způsob sušení telefonu poté, co dojde k jeho namočení, známý jako „úprava rýže“ pro telefony. Nejenže je tato metoda zcela zbytečná, ale také způsobuje další poškození telefonu. Rýže nedokáže dostatečně rychle absorbovat vodu z telefonu. Naopak představuje nové škodlivé prvky, jako je prach a škrob, které dále korodují vnitřní části telefonu. Místo toho nechte telefon uschnout na vzduchu. Nechat jej uschnout je stejně efektivní ne-li lepší, než nasypat do něj rýži. Váš telefon uschne stejně rychle a nezpůsobíte další škody.

Jak tedy postupovat? Okamžitě vypněte telefon. Vypnutí telefonu co nejdříve vám pomůže vyhnout se poškození jeho elektrických obvodů. Zvlhčení jakéhokoli elektrického obvodu je špatně. Smáčení okruhu, který je aktuálně vypnutý, však nezpůsobí tolik škody jako smáčení okruhu aktivního. Čím rychleji jej vypnete, tím menší je šance na poškození obvodů, takže si nezapomeňte zapamatovat tento velmi důležitý krok. Po vypnutí telefonu použijte papírový nebo běžný ručník a vysušte telefon.

V tomto kroku se musíte ujistit, že jste velmi opatrní a jemní, protože se chcete vyhnout tlaku vody na části telefonu. Je také důležité ujistit se – pokud se použijete běžný ručník –, že nepouští vlákna. Pak sundejte všechny odnímatelné části. Je důležité sundat všechny vyjímatelné části telefonu, například přihrádku na SIM kartu nebo baterii, pokud používáte starší model telefonu. Do nabíjecího portu nevkládejte ručník ani žádné předměty. Tento krok je spíše zřejmý, je však třeba ho říci. Nevkládejte žádné vatové tampony, malé kousky papíru ani ručník, které by vám pomohly vysušit nabíjecí port.

Dbejte na to, abyste nestiskli žádná tlačítka ani telefonem netřásli, protože by mohlo dojít k posunutí tekutiny uvnitř. Poté, co úspěšně provedete všechny tyto kroky, položte telefon na suchý ručník a nechte jej tam uschnout na vzduchu. Nezapínejte telefon, dokud nevyschne. Doporučená čekací doba je 24 až 36 hodin nebo více.

I když telefon při startu funguje správně, stále je poškozený vodou a to může v průběhu času způsobit závady výkonu. Nejen to, vnitřní součásti mohly zahájit proces koroze, který může vést k celé řadě problémů. Pozorujte, jestli si všimnete jakýchkoli závad nebo problémů s výkonem, odneste jej k odborníkovi a nechte jej opravit.


Přečtěte si také