Virály

14. listopadu 2022 12:52

redakce Prima Lajk

Tohle je důvod, proč byste neměli pít vodu z koupelny! Vážně se liší od té v kuchyni?

Je kohoutková voda z koupelny jiná než ta v kuchyni?

Každý má na kohoutkovou vodu jiný názor. Někomu chutná, jiní si raději kupují balenou vodu v PET lahvích. Samozřejmě záleží i na lokalitě a zdroji, odkud voda pochází, ale u většiny lidí, kteří vodě z vodovodu neholdují, se jedná spíš o nepochopitelný předsudek. Podle nedávného výzkumu Scottish Water se ale ukázalo, že bezpečnost vody se liší nejen lokalitou, ale i místností u vás doma, zvlášť, když se jedná o starší dům.

Odborníci se domnívají, že koupelnová pitná voda nedosahuje takových kvalit, jako z kuchyňského vodovodu, a tak je lepší, aby lidé pili pouze tu. Ve starších domech navíc nemusí být kohoutková voda vůbec kvalitní. To vše se totiž odvíjí od materiálu a kvalitě vodovodních trubek. Při průzkumu bylo zjištěno, že většina britských domů postavených před rokem 1970 mají olověné trubky, které do vody uvolňují pro člověka nebezpečné látky.

Všem vlastníkům starších domů se proto doporučuje, aby si zkontrolovali trubky a zamezili tak zbytečné otravě. „Pokud chcete chránit vaše zdraví, doporučili bychom vám vyměnit olověné trubky, které vedou pitnou vodu do koupelen a kuchyní za měděné nebo plastové,“ řekla mluvčí WaterSafe Julie Spinks.

Sdílejte článek

Přečtěte si také