Virály

23. února 2022 10:33

redakce Prima Lajk

Tohle je důvod, proč byste v hotelu nikdy neměli bydlet ve čtvrtém patře! Co vám hrozí?

Přijdou vám všechny patra v hotelu stejná? Není to tak úplně pravda.

Určitě už jste někdy zažili obdobný scénář. Přijedete do zahraničí a už se nemůžete dočkat, až ochutnáte vyhlášené jídlo v místní restauraci, obhlídnete všechny památky nebo si dáte drink v oblíbeném baru. V hotelu se ubytujete, ale ani na vteřinu neuvažujete nad tím, na kterém patře byste měli chtít pokoj. A přesně před tím bývalý voják a expert na cestování a bezpečnost Lloyd Figgins varuje.

Podle něj je výběr toho správného patra nejdůležitějším aspektem a tou nejlepší volbou má být právě třetí poschodí. „Když přijdete do hotelu, tak jste v neznámém prostředí, o kterém si naivně myslíte, že je bezpečné. Co když se ale spustí požární poplach? Budete vědět, jak postupovat?“ řekl Figgins webu Sun Online Travel.

Do čtvrtého patra jen zřídka kdy vede požární žebřík, po kterém byste se mohli spustit dolů do bezpečí. Druhé patro je zase velmi oblíbeným poschodím zlodějů a návštěvníci jsou tak ve větším ohrožení. „Vždycky se ujistěte, že bydlíte ve třetím patře,“ nechal se slyšet odborník na bezpečné cestování s tím, že by se měl každý zákazník hotelu po příjezdu seznámit s trasou požárního úniku.


Přečtěte si také