Virály

13. února 2023 13:38

redakce Prima Lajk

Tohle je důvod, proč v nové hře ze světa Harryho Pottera nemůžete hrát famfrpál! Dočkáme se ho v pokračování?

Proč Hogwarts Legacy nenabízí možnost hraní famfrpálu?

Hráči po celém světě, zdá se, milují Hogwarts Legacy. Nová hra ze světa Harryho Pottera sice čelí kontroverzi způsobené spisovatelkou J. K. Rowling a jejími transfobními názory, snahy o bojkot ale doposud vůbec nevyšly a hra drtí jeden rekord za druhým. Ať už co se prodejů týče, nebo na Twitchi ve sledovanosti, nebo na Steamu v počtu hráčů. Je to zkrátka hit, o to větší ranou tak pro fanoušky je, že hře k dokonalosti chybí jedna důležitá věc. Totiž famfrpál!

Vysvětlení, proč se vaše postava nemůže přidat do jednoho ze školních týmů a soupeřit v chytání zlatonky, odrážení potlouků a házení cimrálem do branek, pak nabízí i samotná hra. Důvodem je prý nehoda z loňského roku, kvůli které nynější ředitel Bradavic famfrpál zakázal – byť létání na koštěti je povoleno. Ten pravý důvod ale leží ještě někde jinde.

Totiž v technickém provedení. Vývojáři sice odvedli neuvěřitelný kus práce s designováním samotného hradu a jeho okolí, stejně jako vymazlením bojového systému či onoho létání. Jenže famfrpál by bylo jako vytvořit prakticky novou samostatnou hru, na což už tvůrci zkrátka neměli čas ani prostředky. Nicméně vzhledem k tomu, jaký obří hit Hogwarts Legacy jsou, je dost pravděpodobné, že se dočkáme buď příběhového rozšíření, nebo rovnou pokračování, a právě do toho, jak se před časem vývojáři nechali slyšet, by famfrpál rádi přidali. Tak držme palce, že to bude co nejdřív.


Přečtěte si také