Virály

22. října 2018 13:50

redakce Prima Lajk

Tohle je nechutný důvod, proč nepokládat toaletní papír na prkýnka! Věděli jste, co se může stát?

Proč nedávat toaletní papír na prkýnko?

Věc, kterou pravděpodobně dělá drtivá většina z nás. Obzvlášť pokud jsme někde na veřejných záchodech, toaletní papír na prkýnku je tak nějak povinnost – jde o nějaký pocit větší čistoty, a zároveň ochrany před bakteriemi po cizích lidech. Jenže experti na hygienu teď přišli s tvrzením, které nám tuhle představu dost boří.

Podle doktora Philipa Tierna totiž toaletní papír představuje mnohem větší riziko nákazy než prkýnko, které je v pravdě čistější než většina kuchyňských dřezů. Problém vychází ze splachování. Jakmile se spláchne s nezavřeným víkem, bakterie se dostanou složitým procesem do vzduchu a přistanou na nejbližších předmětech v okolí – což je právě často toaletní papír. Když to zkombinujete s faktem, že povrch papíru je pro mnohé bakterie přímo ideálním místem k životu, možná vás teď přejde chuť ho příště pod zadek pokládat.

Na druhou stranu – všichni jsme to až doteď dlouhé roky prováděli, a zatím se nám nikdy nic nestalo – jak přesné tedy tohle tvrzení může asi být? Jaký je tedy tip na závěr? Pokud jdete někam, kde je to vážně špinavé, a nezbývá vám než dolů položit štos toaletního papíru, raději běžte někam jinam. Hej, nikdo netvrdil, že to bude dobrý tip.


Přečtěte si také