návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Tohle je nejmladší dítě na světě, které má povoleno brát konopí. Proč bez něj nepřežije?

Teprve dvouletá holčička dostala už v 10 měsících života epilepsii. Každý další záchvat je pro ni teď smrtelný. Stala se vůbec prvním dítětem v Anglii, kterému bylo předepsáno léčebné konopí.
Vydáno: 05.12.2018
Jak je to možné?
Autor: profimedia.cz Jak je to možné?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jorja je prvním dítětem v Anglii, které podstoupí léčbu konopím. Její rodinu to bude stát asi 29 tisíc měsíčně a ještě k tomu výlet z Belfastu do Londýna pro každý recept. Dívka se totiž narodila s poruchou chromozomů, která způsobuje vývojové opoždění. Má na 30 záchvatů za den. Konopí pro její léčbu schválila jedna z nemocnic v Londýně. 

Rodiče doufají, že to zabere. "Bojujeme už déle než rok, nyní má Jorja naději," doufá otec. Rodiče dostali zvláštní povolení pro užití konopí od britských úřadů. Konopný olej už se používá v zahraničí, pozitivní účinky potvrdili lékaři v Americe a Austrálii. V Anglii bude povolen vůbec poprvé. Stále zůstává lékařsky „nelicencovaný“ a lékaři se jej zdráhají předepisovat.

Konopný olej se podává pomocí stříkačky, přičemž se dá dvakrát denně několik kapek na jazyk. za tříměsíční dávku otec zaplatí na 87 tisíc korun. Je to sice spousta peněz, ale jediná cesta, aby moje dcera zůstala naživu a neumřela, řekl zoufalý otec. Teď nezbývá než doufat, že to pomůže.

ilustrační foto

Prodej i užívání marihuany povoleno: Kanada legalizovala rekreační užívání konopí

Játrovka porostnice mnohotvará - elegán mezi játrovkami

Marihuana nejen z konopí. Vědci objevili látky podobné THC i v rostlinách, které mají své příbuzné i u nás

Článek je zařazen v: epilepsie , konopí , dítě , léčba konopím , virál