Virály

5. prosince 2018 13:58

redakce Prima Lajk

Tohle je nejmladší dítě na světě, které má povoleno brát konopí. Proč bez něj nepřežije?

Teprve dvouletá holčička dostala už v 10 měsících života epilepsii. Každý další záchvat je pro ni teď smrtelný. Stala se vůbec prvním dítětem v Anglii, kterému bylo předepsáno léčebné konopí.

Jorja je prvním dítětem v Anglii, které podstoupí léčbu konopím. Její rodinu to bude stát asi 29 tisíc měsíčně a ještě k tomu výlet z Belfastu do Londýna pro každý recept. Dívka se totiž narodila s poruchou chromozomů, která způsobuje vývojové opoždění. Má na 30 záchvatů za den. Konopí pro její léčbu schválila jedna z nemocnic v Londýně.

Rodiče doufají, že to zabere. "Bojujeme už déle než rok, nyní má Jorja naději," doufá otec. Rodiče dostali zvláštní povolení pro užití konopí od britských úřadů. Konopný olej už se používá v zahraničí, pozitivní účinky potvrdili lékaři v Americe a Austrálii. V Anglii bude povolen vůbec poprvé. Stále zůstává lékařsky „nelicencovaný“ a lékaři se jej zdráhají předepisovat.

Konopný olej se podává pomocí stříkačky, přičemž se dá dvakrát denně několik kapek na jazyk. za tříměsíční dávku otec zaplatí na 87 tisíc korun. Je to sice spousta peněz, ale jediná cesta, aby moje dcera zůstala naživu a neumřela, řekl zoufalý otec. Teď nezbývá než doufat, že to pomůže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také