Virály

18. listopadu 2022 09:47

redakce Prima Lajk

Tohle je nejstresovější videohra na světě, tvrdí studie. U čeho se hráči nejvíc nervují?

U téhle videohry si gameři moc neodpočinou.

Už několik vědeckých studií nám dokázalo, že díky hraním videoher se lidem bystří mozek, zlepšuje orientace a reflexy, ba se dokonce zmírňuje stres a napětí. Člověk by potom řekl, že hraní na konzoli nebo počítači přináší samé benefity. Nedávný vědecký výzkum však ukázal, že jedna hra gamerům naopak zvyšuje srdeční tep na maximum.

Odborníci testovali dobrovolníky, jak hrají několik oblíbených titulů jako je Skyrim, Call of Duty, Grand Theft Auto, Mario Kart a mnoho dalších, přičemž sledovali jejich reakce i srdeční frekvence. Výsledky poté ukázaly, že právě na první pohled nevinná hra Mario Kart je tou nejstresovější.

Většině hráčů se totiž při paření téhle gamesky zvýšil puls v průměru o 21 tepů za minutu, což posunulo průměrnou srdeční frekvenci z 64 tepů za minutu na neuvěřitelných 85. Do top pětky nejstresovějších her se potom zařadila i FIFA, Call of Duty Modern Warfare, Dark Souls III a Fortnite. Naopak mezi největší oddechovky, které všem hráčům snížily srdeční frekvenci, patří Animal Crossing, The Sims a kupodivu i Skyrim.

Sdílejte článek

Přečtěte si také