Virály

24. října 2022 11:14

redakce Prima Lajk

Trestanec utekl z vězení originálním způsobem! Jak se dostal na svobodu?

Tímhle příběhem by se mohli inspirovat i slavní scenáristé.

Richard Lee McNair je usvědčený vrah známý svou schopností utíkat z vězení a prchat před zákonem. V roce 1987 při nepovedené loupeži zastřelil jednoho muže a druhého čtyřikrát postřelil. Za tento čin byl poslán do vězení, odkud se mu ale několikrát podařilo vždy dost kreativním způsobem uprchnout.

Celkem utekl odsouzenec z vězení třikrát, a to rovnou ze tří různých institucí. A jak se mu to vůbec pokaždé povedlo? Při prvním pokusu například použil balzám na rty, aby se dostal z pout. Podruhé zase utekl tak, že prolezl ventilačním potrubím až na svobodu. Při svém posledním útěku v roce 2006 však dotáhnul kreativitu úprku k dokonalosti.

Ve vězení se totiž ukryl do jednoho z poštovních pytlů, do kterého si vytvořil dostatečně malý otvor pro brčko na dýchání. Poté už stačilo jen počkat na to, až přijde pošťák s dodávkou a zásilky si převezme. McNair cestoval z Ameriky až do Kanady a na svobodě vydržel více než rok. Při jedné z rutinních policejních kontrol byl však dopaden a poslán zpět do vězení, kde si nyní poslušně odpykává svůj trest v coloradské věznici s maximální ostrahou.

Sdílejte článek
Štítky Amerika policie Kanada vězení věznice Útěk z vězení trestanec Richard Lee McNair

Přečtěte si také