Virály

25. listopadu 2022 19:57

redakce Prima Lajk

Twitch odhalil nové kroky v boji proti nekalým streamerům. Na co si teď budou muset dávat bacha?

Twitch chce bojovat s predátorskými praktikami.

Twitch čerstvě zveřejnil chystané plány na boj proti predátorským účtům na své vlastní platformě, včetně akvizice nové společnosti zaměřené na umělou inteligenci, která pomůže odhalit různé škodlivé texty a závadné informace.

Nová opatření jsou nejspíš pohotovou reakcí na nedávný článek od serveru Bloomberg, který v září našel na Twitchi tisíce predátorských účtů, což přimělo společnost, aby se o problém okamžitě začala zajímat. Nyní tak představila konkrétní plány, které budou mimo jiné znamenat blokaci tisíců závadných účtů, zákaz vytváření nových pro ty, kteří mají ban, a rovněž omezení možnosti streamovat pro lidi, kteří uvedli falešné informace při tvorbě svého účtu.

Nakonec ještě Twitch apeluje na své uživatele, aby jakékoli predátorské účty, kde streameři například flirtují s mladistvými a uchylují se k nevhodnému stylu komunikace, poctivě hlásili, a pomáhali tak platformu dělat bezpečnější. V tuto chvíli není jasné, od kdy začnou nová pravidla platit, Twitch se ale pochopitelně snaží řešit tyto problémy s nejvyšší prioritou.


Přečtěte si také