Virály

29. listopadu 2022 10:03

redakce Prima Lajk

Týpek dostal padáka za to, že nebyl v práci zábavný. Jak dopadl u soudu?

Muž dostal výpověď proto, že nebyl dostatečně zábavný. Zaměstnavatele za to zažaloval.

Firemní večírky a občasné skleničky s kolegy mohou být příjemným zpestřením pracovních vztahů i uvolněním atmosféry v kanceláři. Ne všichni zaměstnanci ale holdují družení se s kolegy a po odvedení denní práce pro ně nutná společnost se spolupracovníky končí. To byl koneckonců i případ nejmenovaného Francouze, který je označován jako pan T. a pracoval coby hlavní poradce společnosti Cubik Partners.

Pozvání na skleničky s kolegy většinou odmítal a na firemních akcích se nebavil, neboť na nich bylo podle jeho vkusu až moc alkoholu a sexistických narážek od kolegů. To se však nelíbilo jeho zaměstnavateli, který se rozhodl s ním rozvázat pracovní vztah kvůli tomu, nebyl „odborně kompetentní a dostatečně zábavný“, protože odmítal chodit na firemní večírky.

Takové jednání si ale pan T. nechtěl nechat líbit a rozhodl se své bývalé pracoviště zažalovat. Nyní, po několika letech, je případ konečně u konce a onen Francouz u nejvyššího francouzského soudu zvítězil s verdiktem, že byl propuštěn neprávem. Soudce nařídil společnosti, aby zaplatila panu T. v přepočtu 70 606 korun jako náhradu škody, přičemž mužova žádost o dalších 11 295 967 korun bude posouzena později.

Sdílejte článek
Štítky práce vyhazov

Přečtěte si také