Virály

29. července 2020 12:12

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek hacknul data společnosti, z které ho vyhodili, aby ho museli najmout zpět! Povedlo se mu to?

Softwarový inženýr z Indie hacknul systém bývalého zaměstnavatele a vymazal důležitá data. Doufal, že ho pak budou muset přijmout zpátky. To se ale nestalo.

Vikesh Sharma pracoval jako IT specialista v nejmenované společnosti. Jenomže v době koronaviru byl vyhozený kvůli tomu, že se nedohodli na jeho mzdě. Namísto toho, aby si našel novou práci, tak se rozhodl hacknout systém bývalé společnosti. Naboural se do databáze a vymazal tisíce souborů o pacientech, protože si myslel, že tímto způsobem si ho začne jeho zaměstnavatel vážit a povolá ho zpět, aby situaci napravil. Plán měl dobrý, jenomže se maličko přepočítal.

Namísto toho, aby ho zaměstnavatel přijal na místo zpět, kontaktoval policisty, a ti začali vyšetřování ohledně hacknutých dat. Brzy se jim podařilo určit, komu patří IP adresa nezvaného hackera, vystopovali Vikeshiho a ten se jim přiznal. Nejenže vymazal na 18 tisíc dat o pacientech z databáze bývalého zaměstnavatele, ale také fakturační údaje asi 300 tisíc pacientů. Navíc vytvořil na 22 tisíc falešných záznamů. Všechno proto, že doufal, že se mu takhle podaří práci získat zpět. Nakonec byl za tyto své činy zatčen.


Přečtěte si také