Virály

16. prosince 2020 12:30

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek jel 4 hodiny na skútru, aby viděl přítelkyni během pandemie! Jaký trest ho čeká?

Mladík urazil dlouhé čtyři hodiny na skútru přes oceán, jen aby mohl vidět svou dívku v době pandemie.

Za tenhle svůj zamilovaný čin si vysloužil 28letý mladík čtyři týdny vězení. Dale McLaughan urazil totiž na svém vodním skútru dlouhé čtyři hodiny platby přes moře ze svého domova na ostrově Whithorn až do Ramsey na ostrově Man. A to jen proto, aby mohl během probíhající pandemie vidět svou holku. Přiznal, že před tím nejezdil na skútru, a že na ostrov dorazil nezákonně. Podle současných omezení uzamčení musí každý, kdo nežije na ostrově Man, získat zvláštní povolení, než mu bude umožněno navštívit ostrov, avšak McLaughlan dorazil v pátek 11. prosince bez něj.

Kvůli tomu skončil před soudem, kde řekl, že už před svou cestou dostal povolení vstoupit na ostrov v září na čtyři týdny, aby mohl provádět nějaké práce jako pokrývač. Po návratu do Skotska se ještě několikrát pokoušel legálně vrátit na ostrov za partnerkou, ale všechny jeho žádosti byly odmítnuty, což vedlo mladíka k nelegální cestě přes moře. Po dvoutýdenní izolaci však vyrazil na oceán. Po jeho příjezdu na Ramsay kolem 13 hodin šel ještě pěšky 15 mil do domu své přítelkyně v Douglasu. Následujícího dne dorazila na tuto adresu policie a muž tvrdil, že bydlí v domě také.

Téhož dne se McLaughlan i jeho přítelkyně, kteří na ostrově žili jen krátkou dobu, vydali do dvou nočních klubů a prolomili další omezení týkající se koronaviru. Od té doby byl odsouzen ke čtyřem týdnům vězení. Jeho práci údajně odložili až na 11. ledna, takže tam jednoduše neměl co dělat. Navíc soud kritizoval jeho nebezpečné počínání, protože se mohl při cestování i zabít. McLaughlan pak soudu ještě řekl, že trpěl depresemi, což vedlo k tomu, že "pečlivě naplánoval" svou nezákonnou cestu za svou přítelkyní.


Přečtěte si také