Virály

2. prosince 2020 19:49

sarka.turcekova@gmail.com

Týpek, který roztrhal v obchodě plastové igelity kvůli pandemii, uznal svojí vinu. Jakou výmluvu pro svoje chování má?

Vzpomínáte si ještě na chlápka, který dostal záchvat kvůli tomu, že je některé zboží zabalené igelitem? Teď obhajoval svůj incident.

Muž, který ztratil nervy při bizarním incidentu v Tescu ve Walesu, kdy hystericky začal roztrhával plastové obaly na takzvaně "nepotřebném" zboží, se přiznal k vině. Jde o to, že ho naštvalo, že některé zboží bylo vyhodnoceno vládou jako nepotřebné, takže se nesmělo nakupovat, zatímco jako "potřebné" byly označené například potraviny nebo léky. Poté, co ho někdo zachytil na video záběrech, kdy ničí zabalené zboží v obchodě, se stalo video virální a pobavilo, ale i znechutilo spoustu lidí. Gwilym Llywd Owen u soudu přiznal, že už mu to přerostlo přes hlavu a byl naštvaný kvůli nespravedlivým a nelogickým pravidlům týkajících se pandemie.

V době incidentu byl zrovna muž už 17. dnem v izolaci, nicméně mohl to porušil právě cestou do obchodu, kde ale zjistil, že nemůže koupit všechno zboží, které by chtěl. Pak by krátce potom zatčený ve svém domě. Jeho obhájce Gilly Harradence na magistrátním soudu v Caernarfonu uvedl, že se muž stal agresivním v důsledku omezení kladených na zemi během této doby. Vysvětlil, že muž chtěl jen zdůraznit nespravedlivost a nelogičnost předpisů, nečekal však publicitu ani mediální zájem, což pro něj bylo velmi stresující. Neměl prý v úmyslu nikomu ublížit nebo nkoho znepokojit a omluvil se zaměstnancům.

Prokurátorka Diane Williamsová však uvedla, že Owen ztratil nervy nad tím, že bylo dětské oblečení zakryto fólií. Také tvrdila, že na sobě mu neměl roušku. Jeho obhájce však uvedl, že to bylo kvůli jeho astmatu. Tvrdí, že se stal „agresivním“ vůči policistům, kteří později ten den navštívili jeho domov. Vláda Walesu zakázala supermarketům prodávat předměty, které byly během přestávky v práci považovány za nepodstatné, ačkoli ministři později omezení navštívili a pravidla změnili.

Soud rovněž vyslechl prohlášení otce pana Owena, ve kterém uvedl, že incident ukázal „úplný kontrast“ s tím, jak by se jeho syn obvykle choval v obchodech a vůči pracovníkům obchodů. Přišlo to prý jako hromadění několikaměsíčního stresu způsobeného pandemií, kdy byl muž tlačen k bodu zlomu. Odsouzený bude muž za svoje činy až na dalším slyšení.

Sdílejte článek
Štítky koronavirus korona hysterie PANDEMIE

Přečtěte si také