Virály

26. října 2020 19:48

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Týpek v obchodě trhal zabalené oblečení! Chce vyjádřit nespokojenost s nařízeními proti pandemii

Tohoto chlápka nová pravidla týkající se pandemie opravdu naštvala. A rozhodl se to řešit po svém.

V Británii bylo totiž vydáno nařízení, podle kterého oblečení nespadá do nezbytně důležitých potřeb, takže obchody toto zboží nemají momentálně v nabídce. Zákazníci jsou tak omezovaní v tom, co mohou kupovat, a co ne. Muže to zřejmě neuvěřitelně naštvalo, tak začal rozzuřeně běhat po prodejně Tesco a trhat plastové obaly, ve kterých bylo zboží zabaleno. Vlastně takto byly „obaleno“ veškeré zboží, které není považované za důležité, kam patří třeba oblečení. 28letý muž jménem Gwilym Owen se proto rozhodl plastové obaly roztrhat, protože se mu to zdálo nefér.

Mezi zbožím, které by teď lidé neměli kupovat, patří mimo oblečení také boty, hračky nebo ložní prádlo. Určitě není jediný, koho situace rozohnila, nicméně vzhledem k tomu, že bylo jeho fiasko zachycené kamerou, čelí momentálně mnoha obviněním – trestný čin poškození cizího majetku, několik trestných činů proti veřejnému pořádku a porušování předpisů týkající se koronaviru. Bylo mu však uděleno podmínečné propuštění a později se bude muset dostavit k soudu.

Nařízení má za cíl zastavit ohnisko nákazy koronavirem, a aby to bylo fér vůči maloobchodním prodejcům, tak ani velké obchody jako je Tesco nesmějí „nepodstatné“ věci momentálně prodávat. Víc než 55 tisíc lidí však už podepsalo petici, aby supermarkety mohly prodávat i jiné než jen „podstatné“ předměty. Vláda prý opatření přezkoumá.

Sdílejte článek
Štítky obchod koronavirus korona PANDEMIE

Přečtěte si také